Lektoři argentinského tanga

Nolwenn Treguer a Jan Chrostek

.

Argentinské tango

Argentinské tango je tanec zrozený v chudých přistěhovaleckých čtvrtích Buenos Aires v poslední třetině 19. století. Postupně se rozšířilo do celého světa a jeho popularita stále roste, Českou republiku nevyjímaje. Za léta své existence prošlo značným vývojem, základní charakteristiky však zůstaly stejné: je to tanec založený na dokonalém spojení mezi mužem a ženou, na řeči těla, na kreativitě, hravosti a improvizaci. Tanec veskrze společenský, který si tanečníci všech úrovní a věkových kategorií mohou jít několikrát týdně zatančit na večírek tanga pro veřejnost, tzv. milongu.

Lektoři Nolwenn a Honza z taneční školy Bailemos se snaží odkrývat svým studentům esenci argentinského tanga. A tou je svoboda sebevyjádření při vzájemném respektu mezi partnery. Účastníci kurzu se v přátelské a hravé atmosféře seznamují se základními aspekty, jakými jsou propojení v páru, způsob obětí a komunikace, technika kroku a jednoduché figury. V případě potřeby je výuka překládána do angličtiny. Opomenuty nezůstanou ani krásná hudba a kulturní kontext. Cílem kurzu je, aby si studenti mohli své tango sami vytvářet a tančit, ať už v soukromí nebo na veřejných tančírnách – milongách.

Lektoři argentinského tanga v Místě tance:

Nolwenn Treguer

Nolwenn Treguer je původem Francouzka žijící v Praze a hovořící plynně česky. Před tím, než objevila a zamilovala se do tanga, se věnovala baletu, stepu, flamencu. Tango tančí od roku 2006. Vnímá ho jako magické propojení dvou bytostí, jako tělesnou i duševní komunikaci beze slov. Své motto si vypůjčila od Isadory Duncan: "Kdyby to šlo vyjádřit slovy, netančila bych." Pocity a intuice znamenají více než slova. Nolwenn k tomu dodává: "Protože tango je improvizace, vyžaduje 100% pozornost mezi partnery. Tančit tango znamená únik z času a reality, jednoduše být přítomná v partnerově obětí, být ve třech minutách věčnosti." Nolwenn jezdí pravidelně na mezinárodní tangové festivaly a je zároveň autorkou filmových a divadelních produkcí s tematikou tanga.

Jan Chrostek

Honza se s argentinským tangem seznámil v roce 1999 na svém studijním pobytu v Paříži a od té doby jej tento tanec nepřestává fascinovat. Od roku 2004 vede taneční školu, pořádá taneční večery, workshopy, koncerty a kulturní akce věnované tangu. Je pravidelným návštěvníkem Buenos Aires, kde strávil v součtu dvanáct měsíců a kde se seznámil se současnou podobou tanga. Říká k tomu: "Tango je nesmírně bohatý tanec, je to cesta, která nikdy nekončí. Improvizace, na které je tango postaveno, dává na parketu vzniknout pokaždé něčemu novému. Takže se ani po více jak dvaceti letech tancování nenudím. A něco mi říká, že tuto cestu již neopustím."

Místo tance na Facebooku

Kontaktujte nás

E-Mailové adresy:

info@mistotance.cz
recepce@mistotance.cz

Telefon:

776 416 239
K dispozici na telefonu jsme pro Vás v pracovní dny od 15.00 do 20.00 hodin.

Provozovna:

Místo tance s.r.o.
Na Petřinách 82
162 00 Praha 6

Napište nám