Lektoři argentinského tanga

Ondřej Kloub, Zuzana Kleinová, Linda Slováková, Jakub Káninský

.

Argentinské tango

Argentinské tango nejsou jen smyslné figury, dramatický pohyb a vášnivé objetí, Ve skutečnosti je argentinské tango mnohem víc dialog dvou tanečníků bez použití jakýchkoliv slov. Vzájemné napojení, vyjádření vaší osobnosti skrze hudbu, svoboda v pohybu, vědomé bytí teď a tady ve společném objetí. To vše je tango. Přijďte se s ním seznámit, provedeme vás! V deseti hravých úvodních lekcích vám přiblížíme tento jedinečný tanec a to, co na něm milujeme. Vysvětlíme vám základní principy tanga jako takového, ale i okolnosti jeho vzniku a širší kulturní kontext. A samozřejmě dojde i na to vášnivé objetí a smyslné figury.

Lektoř, kteří vedou lekce argentinského tanga v Místě tance:

Zuzana Kleinová

Existují paralely mezi tím jak žijete a jak tančíte? Může flexibilita těla zrcadlit flexibilitu myšlení? Jako lékařka nadšená psychosomatikou a fyzioterapií věřím, že odpovědi jsou ANO. Latina a standard (od r.2006) mi daly skvělý základ k pohybu, ale až argentinské tango mi ukázalo, co je to prožitek v tanci. Dovolilo mi jít pod povrch a odbourávat mé rigidní myšlenkové vzorce. Např. jsem potkala tanečníka, který byl “střelec” a chtěl zkoušet vše, co mu repertoár dovolil, nicméně s mizernou technikou. To já jsem dbala na to, abych měla nejdřív dokonalou technikou a až potom tančila šílenosti. Časem jsem pochopila, že když budu střílet z luku na cíl, tak já budu ten, kdo celou dobu drží luk napnutý, snaží se mířit přesně na střed a vystřelí jednou za 15 minut, kdežto on sice občas mine, ale stihne vystřelit tak 100x. Kdo z nás dvou bude lepší střelec? Chcete se taky o sobě dozvědět víc? Tak vystřelte.

Linda Slováková

Tangu jsem propadla na svých cestách Latinskou Amerikou v roce 2017 v Santiagu de Chile, kde mi učarovala tančírna pod širým nebem s desítkami tanečních párů tančících ve vřelém objetí. Do té doby jsem tančila společenské tance, salsu a bachatu. Až s tangem jsem ale objevila barevnou paletu emocí, poznávání jedinečnosti v každém novém objetí a škálu možností propojení s tím druhým. Na tangu miluju právě tuhle barevnost, diverzitu sdílených prožitků a neopakovatelnost momentu. Ve zkratce jsem v tangu nalezla novou hloubku, kterou chci na našich lekcích sdílet i s vámi..

Jakub Káninský

Tanec je pro mě láska k hudbě, radost z pohybu a magická souhra s druhým člověkem, nad kterou vlastně pořád po letech žasnu. Je to z velké části niterná záležitost spojená s našimi osobními prožitky a pocity. Nějaký čas jsem se věnoval standardnímu tanci, odkud moje cesta vedla k argentinskému tangu. Tento trochu divný a melancholický tanec založený na improvizaci jsem objevil v roce 2015 a rychle jsem si ho zamiloval. Dnes jsou tango a s ním spojená taneční komunita neoddělitelnou součástí mého života. Tančím v Praze a mnoha dalších evropských městech a také učím ve škole tanga Caminito. Na mých lekcích se mimo jiné dozvíte, co je milonga, jak spolu chodit, proč je dobré občas obejmout někoho cizího, jak vyzvat k tanci beze slov nebo co si přibalit na tango dovolenou. Budu se těšit!

Ondřej Kloub

Argentinské tango je mojí největší životní vášní, která se každým dalším rokem stává intenzivnější. Tango do mého života přineslo pocit úplnosti a tak mu na oplátku dávám vše. Jít si večer zatancovat do tančírny a být s přáteli je pro mě ideálně strávený večer a tak se moc rád podílím na spoluvytváření tango života v Praze. Nedílnou součástí tanga je i jeho hudba, která mě naprosto uchvátila, a tak jsem se začal věnovat i DJování. Rád jezdím na mezinárodní maratony a festivaly, kde jsem i zvaný jako DJ. V tanci stejně jako v životě je pro mě důležitý vzájemný respekt a ochota porozumět si navzájem. To jsou pro mě dva základní stavební kameny, které umožňují, aby si tango užil i úplný začátečník a které díky vzájemnému napojení umožní cítit se lehce i během tančení těch nejsložitějších figur...

Místo tance na Facebooku

Kontaktujte nás

E-Mailové adresy:

info@mistotance.cz
recepce@mistotance.cz
E-mailové dotazy preferujeme, odpovídáme obratem, můžete nám také napsat přes Messenger.

Telefon:

776 416 239
K dispozici na telefonu jsme pro Vás v pracovní dny od 15.00 do 20.00 hodin.

Provozovna:

Místo tance s.r.o.
Na Petřinách 82
162 00 Praha 6

Napište nám